Co asi může udělat s našim zdravím všechna ta imitace ovoce a zeleniny?

Dám vám hádanku. Je to tmavě červené, vypadá to jako jahoda, někdy to voní jako jahoda, stojí to jako jahoda, ale pravá jahoda to není. Je to oranžové, vypadá, občas i voní a jmenuje se to rajče, ale skutečné rajče to není?

Byly doby, kdy si s plastovými náhražkami ovoce a zeleniny hrály jen malé děti. Teď se tím krmíme dobrovolně sami a ještě si pochvalujeme, jak je fajn mít celý rok v marketu hory tzv. "čerstvé zeleniny a ovoce". Která ovšem chutná jako UNFO - v překladu neidentifikovatelný nelétající předmět. 

Dnes už není žádným tajemstvím, jak se tyhle (jak je nejlíp nazvat?) imitace potravin vyrábí a jak se s nimi zachází než k nám dorazí. Vyrábí, nikoliv pěstují, protože to nemá se zemědělství vůbec nic společného. Někdy minulý týden mě z mé naivní představy, že aspoň ve Španělsku by mohly mít rajčata možnost vidět sluníčko a kus hlíny, vyvedl dokument, jak i tam se pod igelitem rostlinky vyhřívají na skelné a minerální vatě, oblažovány zálivkou vody obohacené chemickými koktejly a zelené se trhají,. Na závěr si užívají v jakýchsi plynových soláriích, kde získávají tu svou krásnou barvičku. 

Další problém je ten, že byly doby, kdy se v létě objevovalo ovoce a zelenina, které se pěstovalo v našich končinách a vidělo slunce, dneska se všechno "seká jako Baťa cvičky" celý rok a v létě potkáte meruňky a broskve, které sice tak vypadají, ale mohli byste s nimi zabíjet, jak jsou tvrdé a přivezené z kdovíjaké tramtárie. Skutečná země původu nakonec přestává být podstatná, zeleninovou fabriku můžete postavit kdekoliv vás napadne.

Ptáte se, na důležitou otázku, co umělá chemická strava dělá s našim zdravím? Jestli nejsme spíš tráveni jedy než živeni? Chyba. Omyl. Máte se ptát, co za léky si mám vzít až se mi zdraví pokazí? Proč řešit příčiny, když je tolik báječných možností a takové obrovské toky peněz na následky?

Samozřejmě, že nemoc má u každého spoustu příčin, ale to, co jíme je jednou z kostek téhle skládačky. Asi nejextrémnější možností "zdravého" stravování je raw strava, případně mírnější veganství (pominu filozofickou stránku věci), jenže co je na tom zdravého, když se všechno kupuje, včetně exotických surovin, na stejném místě jako všichni ostatní?

Vymře Evropa na vlastní životní styl, na který jsme tak pyšní?

Autor: Milena Zelenková | úterý 20.6.2017 8:55 | karma článku: 40,01 | přečteno: 3503x